ISBN: 978-966-416-365-8
Рік: 2016

Перегляди: 8841

  / 0
- +  

Опис

Написано

 Дорогами життя назване дослідження в пізнанні духовного, суспільного, на яке деколи людина звертає увагу. Такий спосіб вивчення психічної і інстинктивної поведінки людини під дією її ума і внутрішніх душевних відчуттів у житейських ситуаціях розглянуте в дуальності людської істоти, як би в розмові двох. Це розмова душі і тіла, духовного і суспільно-матеріального, або повсякденний їх діалог на дорозі, яка називається життям.

 

 ДОРОГАМИ ЖИТТЯ

Зобіч зелене листя,

як життя,

а між ним теє небо,

як лелія і надія.

 

Весна і літо,

осінь золота,

зима…

І листя вже нема…

 

Чому ж ти, весно,

як дитя

живеш…, і так бездумно

приймаєш це буття –

багате і красиве.

Купаєшся в струмочку

і дихаєш так чисто,

буяєш, наче вічно

стверджуєш життя…

 

А от і літо вже в дорозі:

через поля, річки й ліси;

в свободі краси земної

і величі нічних небес серпневих –

дівуєш і розцвітаєш,

забувши про весну.

По весні вже в юності гуляєш,

любов у квіточці несеш

і запиляєш не одну…

 

Ти робиш крок у осінь золоту,

ти мати у плоді, в зернині,

ти царівна в золоті своїм.

Однак корона тихо, тихо впала

на цю дорогу,

 що життям зоветься.

 

А дерева голі, голі

без страху горді…

Не бояться долі –

пройде зима,

бо знають,

що знову прийде весна

і оживе душа;

бо в неї корінь,

 як продовження життя.

 

Ось так нас небо кличе,

а дорога та іде –

то прямо, то наліво,

Лишаючи не одне життя.

Обабіч, … але живе.

Живе внизу на матінці Землі,

живе і в Небі,

Як ніби кличе

до Бога сущого німого,

лишаючи життя земне.

І не одне…

А де ж та радість,

де те благо?

То зупинись весно

Чи літо…

Чи осінь золота…

Уявімо, зупинилась,

то вже й життя нема…

 

Май мудрість

зупинятися на мить

на цій дорозі.

І порадіти

тим пагонам весни:

від бруньки голої

аж до зелених шатів

 і подивитись з Неба

очима Сонця

своєю добротою

і його теплом,

з подякою земною,

пишнотою травяною,

листочком кожним

дитинство залишай.

І знай,

що без дитинства

Юне літо не приходить.

І тут не поспішай…

Не загуби

краси земної

і гри,

і вітру в листі молодім,

несучи квіточку

Любові.

Не спіши… помилувати

пілігрима у Душі,

щоб знав, що в цій дорозі

нема початку на Землі

нема й кінця на Небі…

Не тужи

від радості своєї,

бо і радість та в тужінні

залишиться живою

…квіткою

і тим життям у насінині,

що дитиною озоветься

вже по весні.

Хай кожен день весни

наситить все життя

соками Землі

і теплотою Неба.

А скільки золота

у листі золотім

і приємної туги

в загубленім плоді,

в листочку

у сумному…

 ми йдемо

до роздумів

спокійних зимових,

щоб мудро утвердитись,

що слід свій залишили

на Землі:

в торованій дорозі,

яка життям зоветься.

 

 Книга розкриває суть духовних цінностей людини і природу людських проявів в повсякденному житті, розуміння яких дає можливість кожному побачити себе і оточуючих по іншому, виходячи зі своїх потреб і можливостей.

 В книзі розкриваються деякі сторони життя, однак певна увага звернута на силу і значення слова, розглянуто такі людські якості, як душа, істина, любов…; виокремлене бачення місця дитини в житті; особливе бачення покликання людини на планеті, її участь в суспільному житті.

 Ця книга написана для нас особисто в хвилини духовного і творчого натхнення, але запрошуємо – читайте цю молитву всі, щоб знати і мати можливості бачити дорожні знаки на шляху, який називається життям. Це шанс реалізувати себе, як індивідуума. Маємо велику надію на Вас, читачу, у творенні позитивних енергій після прочитання для засіву на теренах України і у Всесвіті любові, миру, злагоди і доброти. А далі … воля Ваша. Вона має бути настільною книгою кожної сім’ї на планеті.

 

 Ми не претендуємо на те, щоб як би фантастично не бачився багатьма зміст цієї книги, але вона дає право кажному відчути його душею, а для більшості і по їх розумінню бути хоча б гіпотезою, бо все ж починається з гіпотез, а закінчується, при вивченні, досить реальними знаннями, в яких сьогодні є потреба людства. Ця праця потребує уваги не в силу якогось заклику до догматичної авторитетності, а тому, що знання тісно переплітаються з процесами, які відбуваються в природі, у вселенній і торує дорогу єдності і взаємозв’язку у всьому видимому і не видимому.

 Якщо ця книга знань зустріне благоприхильне відношення читача і пошановувача, то всі зусилля будуть застосовані, щоб виконати завдання цієї праці у всій її цільності Творця. Читайте книгу, приймайте ці знання душею і тілом, бо вони насичені пізнаннями Смислу життя, Істини і Правдивості. Часто буває, що на початку поширень цих знань (а вони неодноразово появлялися і проявляються в нашому пристрасному суспільстві) невігласи сіють пересуди, самі не даючи собі потуги в прочитанні книги і зразу ж її заперечують із-за забобонів і страху. Істинне покликання Людини і її можливості ними вважаються самим страшним ізу-вірством. Істинно, забобони – поганий порадник.

 Праця написана для пізнання смислу життя конкретною людиною сьогодні для людства, а майбутнім поколінням для усвідомлення як частинки істини і за частинку нашого і їх життя-буття. Сама істина життя стара как світ, але її багатогранність манить нас і сьогодні до пізнання своєї суті, а також нашого місця у Всесвіті і його ролі в нашому житті.

 Для пізнання життя, для осмисленості життя людина весь час в пошуках можливості поговорити. І таким співрозмовником є ця книга. Так цей співрозмовник мовчить, не чує наших одобрень, не чує наших заперечень. І якщо Ви вже відкрили цю книгу і читаєте ці слова, які направлені особисто Вам, то це вже є те зерня, що побудило Вас до пошуку, до пізнання, як свідчення того, що Вас не злякала сама назва книги і незрозуміле заповнення обкладинки і сама невідомість автора. Автор Ви і всі живущі люди тепер і, які жили до нас. Упорядник цих слів підписав книгу синонімом, щоб залишити авторство всім і шануванням до такого старішого автора, як людство і творящі енергії Всесвіту.

 Тема доволі складна в написанні із-за форми викладення в монолозі, бо сама розмова з Сущим має відбуватися в бесіді. Саме так і названі перші книги «Молитва, або розмова двох» і «Розмова двох», які і написані в заголовку, як запрошення до бесіди. Для полегшення сприйняття ми і застосували притчі, вірші, анекдоти; і не тільки для полегшення, а для можливості більш глибшого і в тонкощах розуміння тексту монолога. Цілком звичайною видається розмова чи написання книги (хоча і цього не всі навчені до певної міри і не всі мають до цього талант) про любов, про пригоди, про свої історії з життя – успіхи і невдачі.

 Однак тема розвитку Розуму і підготовка до усвідомлення Умом цих повчальних Знань, як свідчить практика життя (малочитаємість таких книг із-за того, що ця тема як би втручається в особисте життя, торкається сокровенного, яке ми намагаємося у своїй пристрасті заховати від інших, не розуміючи, що цим робимо шкоду своєму єству). І природа такого відношення до даної теми в тому, що Ми, наше Его, наш суспільний Ум позиціонуємо себе, як спеціаліста у всіх життєвих ситуаціях. Звісно, на певних етапах життя, виходячи з отриманої ситуації, певного життєвого досвіду, ми намагаємося дещо змінити у своєму житті, поміняти долю, навіть не усвідомлюючи того, що спонукало нас до цього. Так ми всі хочемо щасливого життя, більш удосконаленого, справедливого, багатшого наповнення у всіх його проявах практично з дитячих років і тільки пізнавши мудрість усвідомлення своїх можливостей, своїх пізнань духовного ми і можемо якісно змінювати наше життя. Багато мудрого написано у святих книгах, у звичайних життєвих книгах, багато мудрого є в наших розмовах, у звичайних і незвичайних підказках з оточуючого середовища і тільки з часом ми навчимося це приймати в життя. Мудрості і зваженості бажаємо у Вашому житті!

 

 Суть праці нами визначена з того, що Вселенна, Природа, Космос, Енергія не є випадкове поєднання атомів і, як би, їх хаотичний рух у якомусь визначальному напрямку, а показати людині її місце, смисл життя і можливості у всій безсистемній схемі Вселенної, показати змінені суспільні архаїчні цілі і їх мету, які закладені в основу всіх релігійних традицій, обережно привідкрити до можливої межі основне розуміння в єдності Всесвіту – звідки ми всі з’явилися.

 Cтворені у своїх началах, різні релігійні системи мають тенденції повернення уже тепер до своїх першоджерел, із якого виникли, розвивались і матеріалізувались кожна таїна і догма. Хоча і це є субєктивно до певної міри, але Природа, Бог ніколи повністью нікому не може бути доступними, а тим паче науці в її передбачувності для даної цивілізації. Пізнання в такій сфері являються великою таїною, яка іще обростає людським страхом перед пророцтвами і іншими окультними досягненнями, які показують зв’язок окультної філософії з реальностями життя, як це є і як має бути – вибір за нами.

 На наше разуміння, по мірках людського обчислення часу, то це здається дуже і дуже віддаленою перспективою, але можна сказати, що той хто пізнав все, пізнає і смерть, яка родить нове життя без нас, можливо, без нашого людського досвіду і умінь.

 В книзі застосовано деякі алегоричні і віртуальні висловлювання і означення для більш повного розкриття суті розуміння життя. В деяких реченнях, абзацах не закінчене логічне завершення смислового наповнення, це спеціально для Вашого пізнання і пошуку в собі. Читайте між рядками, бо і там, можливо, те, що ви шукаєте і те, що ви знаєте. Книга читається тяжко, бо вона не є художнім твором, не є інформативною, навчальною, а спонукає пройти в прочитанні кожного слова, речення через особисті відчуття і стан прийняття собі. Наша порада і порада тих, хто знає: читайте по одній, дві сторінки за один раз, що допоможе усвідомити суть, сприйняти Знання і прийняти їх вашим умом ці духовні якості через особисті відчуття кожного дня нашого життя. Застерігаємо від її прочитання в більшому об’ємі, бо це створить ілюзію злиття тексту в один сірий моноліт і це не дасть можливісті більш повно побачити і відчути ті крупинки Знань, які зібрало людство.

Ми спеціально не разписуємо свої дослідження і методики більш широко, даючи Вам, при прийнятті душою, застосувати свій шлях при отриманих відчуттях у світ пізнання Духу і поміняти цей світ суспільних відносин в кращу сторону. Важкість спостерігається на початку із-за незвичності теми і ваших і наших очікувань, можливо, стилю викладення, але далі цими прочитаними рядками Ви отримаєте задоволення. Ви будете приємно здивовані тими відчуттями, відкриттями, які Вас відвідають. Ми можемо сказати більше – Ви прочитаєте давно відомі Вам істини, але часто із-за суєти мирської не придавали їм значення. Час настав.

 Книга наповнена науковим, філософським і релігієзнавчим інтересом в пізнанні життя на основі особистих дослідів, спостережень, відчуттів і написана в стані творчого натхнення.

Вона написана для всіх і уклінно просимо після прочитання передавайте іншим для прочитання. Таке прохання досить обґрунтоване, бо ми знаємо, що ігнорування таких підказок і легковажна відмова від прийняття цих знань людством уже не вперше приводило до зникнення цивілізацій на нашій планеті. Давайте разом вчитися жити у злагоді з собі подібними, Природою і Всесвітом.

 Ми бажаємо всім, всім, всім щастя, любові, миру, злагоди, доброти і достатків!!!, бо бачимо потребу в них майже кожним.


Коментарі   

#4 Лілія Сідор 06.06.2020, 09:37
У всіх суспільних і природних явищах одні і тіж закони! Збій в одному тягне низку похибок в іншому!
Цитата
#3 Mila Franek 31.01.2020, 12:36
Mila Franek Свідомий вибір - дуже точно підкреслено, бо свідомість має бути ясною. Дякую, пане Сергію! Як завжди - мудро)
Цитата
#2 Шостацька Людмила 28.10.2019, 12:55
Дякую, пане Сергію, що поділилися такими глибокими роздумами
Цитата
#1 Володимир іванович 15.09.2019, 15:42
Ця вся поезія і проза пана Сергія є піднесення у думці і буденщина днів, це і елементи наукових досліджень, і філософських розмірковуванням про смисл життя і взаємин між людьми і людей з навколишнім світом.
Але передусім це живий, свіжий і завжди несподіваний світ, який відкриває перед нами письменник у своєму неординарному баченні. Він відкриває цю таємницю, що Знання прийшли від святого Духа при розмовах з Іісусом.
Цитата